Wętkarstwo

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-02-08 22:32:51

wętkarz24

Administrator

5719191
Zarejestrowany: 2009-02-08
Posty: 20
Punktów :   

Żyłka

Żyłka

Żyłka jest często bagatelizowana, a przecież stanowi podstawę - bez niej nie byłoby wędkowania. Jej odpowiednie dobranie jest niezwykle istotne.


Grubość - grubośc żyłki czyli jej średnica. Podawana jest w setnych częsciach milimetra. Jednak mało kto w sklepie mówi " poprosze żyłkę 0,18 mm" - mówi prościej-"18 proszę". Żyłkę należy dostosować do ryb jakie będziemy łowić. Częstym błędem początkujących jest dobieranie zbyt grubej żyłki - tak na zapas. Jest to duży błąd. Im grubsza żyłka tym jest ona sztywniejsza. Tym samym sprawia więcej kłopotów w operowaniu całym zestawem. Naturalnie grubszą żyłkę należy dobrać do połowu grubszej ryby lub w wodach z licznymi zaczepami.

Wytrzymałość- wytrzymałość zależy głównie od grubości naszej żyłki. Często jednak zdarza się, że żyłki różnych firm mają różną wytrzymałość. Nie powiedziane ze żyłka 20 firmy A będzie mocniejsza od żyłki 19 firmy B. Teoretycznie tak powinno być jednak w praktyce jest różnie. Wytrzymałośc to ważna cecha. Bo przecież nikt nie chce urwać ładnego okazu...

Kolor- wyróżniamy dużą gamę kolorów. Kolor żyłki powinien być dobrany do zabarwienia wody. Nalezy tak dobierac żyłkę aby w miarę możliwości nie była widoczna na tafli wody.


Należy również pamiętać aby żyłka była zawsze zatopiona. Jeżeli macie z tym problem możecie natrzeć ją np. płynem do naczyń.
Pamiętajcie, że żyłkę należy wymieniać 1 raz na sezon.

Jeżeli ktoś coś chce dodać do tego to prosze bardzo.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kara za brak oc jak sie odwolac? The undertaker dom james arthur księżniczka z burundi v www.uwmmibm.pun.pl